Az érettségi vizsga lázában évről-évre jelennek meg olyan sajtópublikációk, amelyek posztmodern ötleteléssel adnak tanácsokat az érettségi azonnali átalakítására. (Ezek szerencsére a vizsgák lezárulta után lassan elnyugszanak). Ugyanakkor az érettségit évtizedek óta működtetők nézőpontja óvatosabb, ők tudják, hogy az érettségi egy 150 éves képződmény.
Az idei rendezvényen olyan neves hazai és nemzetközi előadók osztják meg gondolataikat, mint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Márka Szabolcs világhírű fizikus, valamint Kapu Tibor kutatóűrhajós, aki a HUNOR Programnak köszönhetően hamarosan a világűrbe látogat. A panelbeszélgetések közéleti és tudományos témákat járnak körül, külön figyelmet szentelve a külpolitikai kihívásoknak, a hazai tudományos élet jövőjének és Magyarország űrkutatási szerepvállalásának. A nappali programokat esténként koncertek koronázzák meg: a fesztivál színpadán ott lesz például Manuel, a Blahalouisiana, valamint Korda György és Balázs Klári is.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) június 29-ig várja a középiskolai tanulmányaikat idén befejező és azokat szeptembertől nappali tagozatosként felsőoktatási intézményben folytató diákok jelentkezését az Egyetemi Program Juniorképzésére. Az egyetem mellett végezhető ingyenes tehetséggondozó program egyedülálló lehetőséget kínál a tudatos karrierépítésre és a személyes fejlődésre. A Juniorképzés egyik különlegessége, hogy minden héten más-más nemzetközi szaktekintély tart exkluzív, kiscsoportos foglalkozásokat a hallgatók számára.
A társadalmi elvárás egységes és egyöntetű: a kábítószerekkel szemben határozottan fel kell lépni – mondta el az MCC-ben rendezett drogpolitikai csúcskonferencián Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos. A Drogkutató Intézet által szervezett, a téma hazai szakértői részvételével megvalósult rendezvényen arra is reflektáltak a résztvevők, hogy a kormány nemrégiben zéró toleranciát hirdetett a kábítószer-kereskedelem minden formája ellen.
Az elmúlt 70 év során az Európai Unió egy egyszerű gazdasági együttműködési projektből egy erős nemzetek feletti entitássá fejlődött, saját valutával, bírósággal és a tagállamokkal szembeni pénzügyi szankciók kiszabásának képességével. Ami a szabad kereskedelem és a békés egymás mellett élés víziójaként indult, mára egy olyan intézménnyé vált, amely Európa kormányzásának szinte minden aspektusát befolyásolja, a nemzeti szuverenitás rovására központosítva a hatalmat.
Európa jövőjéről nem lehet az európai emberek nélkül, a fejük felett, egy globalista, liberális ideológia mentén döntéseket hozni - jelentette ki Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója Pozsonyban, ahol részt vett az Istropolis Summit nevet viselő, Közép-Európa jövőjét formáló nemzetközi konferencián pénteken.