Olvasási idő: 2 perc
Minden profi sportoló életében elérkezik az a pillanat, amikor szakmai karrierjének végéhez ér. Sokan a sport világában maradva edzőként vagy sportriporterként, esetleg sportmenedzserként folytatják útjukat, de akadnak olyanok is, akik teljesen új vizekre evezve találják meg az új hivatást. Gór-Nagy Miklós világbajnok vízilabdázónk egy jogi és egy közgazdasági diploma megszerzését követően a diplomácia irányába fordult, Magyarország New York-i Főkonzulátusának külgazdasági attaséjaként szolgálta hazáját. 2023 februárjában aztán némileg visszakanyarodott a vízilabda területére, a Magyar Vízilabda Szövetség versenybizottságának elnöke lett, valamint megbízatása mellett amatőr vízilabda-bajnokságokkal és egyetemi sporttal kapcsolatos feladatokat is ellát.
Gór-Nagy Miklós a beszélgetés elején elmondta, hogy már egészen kiskorától kezdve megérintette a vízilabda szeretete. 18 évesen már profi sportolóvá vált, de mindig tudta, hogy ez egyszer véget ér, és akkor majd egy új időszaknak kell kezdődnie az életében, melyre tudatosan készült. Mint elmondta az élsportolói lét mellett folyamatosan tanult, képezte magát. A világbajnok vízilabdázó szerint hangsúlyozni kell a sportolók számára, hogy készüljenek a sport utáni életre, mivel egy egészen más pálya fog következni, más feltételekkel és más szabályokkal. Ő maga sportpályafutása végén mindenképpen váltani szeretett volna, ezért is tanult jogot és közgazdaságtudományt, majd később beadta jelentkezését a Külgazdasági és Külügyminisztériumba. Elmondása szerint ugyanazt jelenti számára vízilabdázóként a magyar zászlóért küzdeni, mint diplomataként a hazáért dolgozni. 2020 májusában kinevezték Magyarország New York-i Főkonzulátusának külgazdasági attaséjává, amit hatalmas megtiszteltetésként élt meg. Emellett természetesen a vízilabdát sem hagyta abba Amerikában, önkéntes edzősködést vállalt egy New York-i vízilabdacsapatnál. Gór-Nagy Miklós hangsúlyozta, hogy a sportolói múlt sok erőt és kitartást ad az embernek későbbi pályafutása során is, hiszen amiképp az ember a győzelemért küzd egy verseny alatt, úgy e küzdelmet az élet más területén is hasznosítani és kamatoztatni tudja. Számára minden terület, ahol a hazáját szolgálhatja, megfelelő „terep”: legyen az a vízilabda, a sportdiplomácia vagy az oktatás világa.
Az MCC győri képzési központja januárban folytatja a szakmai rendezvények szervezését, melyekről bővebb információt az MCC Győr Facebook oldalán találnak az érdeklődők.